Tvorba webovej stránky môže niekedy poriadne potrápiť hlavu. Nielen z pohľadu programátorskej časti, ale rovnako tak z časti dizajnu. Niekedy vám chýba práve ten potrebný nápad, alebo naopak, nápad máte ale neviete ho spraviť. Preto existuje v dnešnej dobe už množstvo stránok, kde si svoj web môžete nechať vytvoriť za nejaký ten peniaze, poprípade sú aj také, kde si ho môžete spraviť zadarmo, ale nebude až tak komplexný ako web tvorený profesionálmi. Niekedy aj to však stačí na to, aby ste mali taký web aký chcete. Niektoré firmy dokonca ponúkajú stránku na niekoľko dní zadarmo, a až potom sa rozhodnete, či si ju budete platiť trvalo, alebo či od toho odstúpite.

Ak chcete však komplexnú a výbornú stránku, vždy je lepšie si priplatiť, lebo experti v tejto oblasti vám ju spravia expresne a presne tak, ako ju vy chcete. Záleží len na vás, koľko podmienok a vecí na vašej stránke musí byť, a oni sa tomu prispôsobia. Na Slovensku medzi takéto firmy jednoznačne patria web-star alebo web-designer. Obe ponúkajú komplexnú správu vašej web stránky, a rovnako tak aj web dizajn vašej stránky. Detaily a všetko podstatné je už predovšetkým len a len na vás. Vo firme Inpage si zase môžete skúsiť vašu webovú stránku zadarmo, po istom čase to je už však za nejaké poplatky. Je to už len na vás, pre koho sa rozhodnete, a ako to len a len vám vyhovuje.

Ak však chcete stránku jednoduchšiu, a nechcete do toho dávať moc peňazí, možnosť spraviť si stránku zadarmo tu stále je. Takúto možnosť ponúkajú firmy ako sú estranky, kde je tvorba webových stránok absolútne zdarma. Pri firme ako je webjet sa tiež dá vytvoriť webová stránka zadarmo, avšak sú tam isté obmedzenia, a rovnako tak sa tú dá priplatiť pre lepšiu stránku. Tvorba samotnej stránky však je absolútne zadarmo, a vytvoríte si ju veľmi rýchlo.