Copywriting – čo to je a prečo je pre váš web dôležitý

Copywriting, copywriter – ak riešite svoj vlastný web, akiste ste sa už s týmito pojmami stretli. A ak nie, k blízkemu stretnutiu copy-druhu pravdepodobne čoskoro dôjde. Tak či onak, ak váš biznis závisí na predaji online a úspechu vašej webovej stránky, nemali by ste jej obsahovú časť podceňovať. Prečo? To vám v skratke ozrejmíme na nasledujúcich riadkoch

Čo je copywriting?

V zásade ide o činnosť-tvorbu reklamných textov (ak sa jedná o texty pre web, hovoríme o online copywritingu). Copywriter je teda človek, ktorý sa tejto činnosti venuje a tým odbremeňuje majiteľa webu, ktorý na tvorbu obsahu nemá čas, chuť, schopnosti, prípadne všetko zároveň.

Prečo je copywriting dôležitý?

Copywriting môže byť podceňovaný, no to ešte neznamená, že nie je pre úspech webu dôležitý.

• Kvalitné texty na stránke sú vizitkou vašej firmy – pomáhajú budovať jej meno na verejnosti a tiež predávať služby či produkty.

• Z technického hľadiska je text na webe dôležitý kvôli získaniu predných priečok vo vyhľadávači. Identifikácia kľúčových slov a ich vhodné zakomponovanie do originálneho textu môže webu pomôcť dosiahnuť prvé priečky vo vyhľadávaní, vďaka čomu sa váš web z temnoty zabudnutia na 68 stránke vo vyhľadávači prepracuje na čelné (najzaujímavejšie) pozície.

• Zákazníci si stále s veľkou obľubou prečítajú niečo nové, informačne hodnotné a podnetné – možno sa na váš web budú vracať aj kvôli zaujímavým blogom. Práve prostredníctvom nich (blogov) môžete účinnejšie propagovať svoju službu či produkt a predstavovať ich svojim zákazníkom v rôznom svetle (možnosti využitia, história, prečo je tá-ktorá vec či služba užitočná, aký problém rieši a pod.).

Copywriting je veľmi sofistikovaná činnosť, ktorú najmä veľké a úspešné firmy online biznisu nepodceňujú. Preto si najímajú špecialistov – copywriterov, ktorí celý svoj pracovný čas a úsilie venujú práve tvorbe pútavých a úderných textov, ktoré dokážu získať pozornosť a predávajú. Pozor, podcenenie obsahovej stránky webu by sa vám nemuselo vyplatiť.

FOLLOW US