Nový webový prehliadač

Kedže tvorba webových stránok, aplikácií, hier a všetkého možného, čo sa webu týka, ide stále dopredu, snažia sa aj spoločnosti konkurovať Googlu, ktorý patrí jednoznačne medzi najväčšie firmy na svete. Google chrome v dnešnej dobe pozná takmer každý, a rovnako tak ho používa veľké množstvo ľudí. Do konkurencie však proti Googlu pribudla nová firma. Vivaldi Technologies vydali svoj vlastný webový prehliadať, ktorý sa snažia zdokonaliť aspoň na takú mieru, ako je google chrome a prispôsobiť jeho prehliadanie nielen skúseným ľuďom v oblasti IT, ale rovnako tak aj začiatočníkom. Do konkurenčného boja teda prichádza webový prehliadaš Vivaldi 2.0 ktorý ponúka nové inovácie oproti minulým verziám.

Toto dokazuje, že nie je to len google a jeho programátori, ktorí idú dopredu, ale aj ostatné spoločnosti sa im snažia minimálne vyrovnať, a niekedy ich aj prekonať. I keď to nie je najľahší oriešok, pretože google patrí jednoznačne medzi najlepšie spoločnosti, ak nie medzi najlepšiu, v ohľade internetových inovácií. Ich prehliadače dneska používa zrejme každý, kto to má povolené. V niektorých krajinách totiž Američanov nemajú moc v láske, a keďže google pochádza z Ameriky, tak je tam zakázaný,Všetky vyhľadávače sveta, rovnako tak ako väčšina Microsoft vecí. Sú tam tak nútený využívať niečo iné, a aj tam sa bije konkurencia, do ktorej teraz vstupuje s istotou aj Vivaldi Technologies, ktoré chcú ponúknuť niečo nové. Jednoduché ale zároveň zložité, ale predovšetkým precízne na pochopenie pre každého.

Ak sa však na to pozrieme spätne, aj google mal dlhý rozbeh a kým sme sa dostali k tak úspešnému google chromu, tak sme si chvíľku museli počkať. Rovnako tak Vivaldi Technologies to nebude mať ľahké, ale keďže dnešná doba ide veľmi rýchlo napred, môže sa ľahko stať, že google nakoniec prekonajú. Ich softvér je rovnako tak lacno stiahnuteľný a je absolútne zdarma. Nie je ani pamäťovo náročný, takže si ho môžete jednoducho stiahnuť a vyskúšať si inovácie sami doma, na vašom počítači.

FOLLOW US