Praktické tipy, aby váš web začal predávať

Máte web, propagujete ho, návštevníci chodia, ale nemáte z neho žiadny biznis. Nie ste jediní. Je rozdiel medzi pekným webdizajnom a pekným webdizajnom, ktorý predáva. Nemusíte sa vzdávať svojich predstáv o tom, ako by mal váš web vyzerať. Ale zvážiť niektoré zmeny a úpravy v záujme zvýšenie online predaja stojí za úvahu. Ak teda chcete, aby ste mali web nielen pekný, ale aj funkčný, môžete vyskúšať napríklad toto:

Pohrajte sa s farbami

Ak chcete predávať, vašou základnou farbou by mala byť biela. Hovoríme samozrejme o podklade stránky. Najväčší pozor by ste si mali dať na tlačidlo pre nákup. Čo sa týka jeho farby a veľkosti, dlhodobo sa potvrdzuje, že najvhodnejšou farbou je červená, na ktorú sa kliká o 21% viac návštevníkov, než na zelenú.

Umiestnite k produktom video

Žijeme v dobe, kedy video hrá dôležitú úlohu. Nielen na Youtube, ale aj na vašom vlastnom webe vám prospeje. Štatistiky hovoria, že ak k produktu umiestnite video – či už v podobe recenzie, alebo návodu – zvýši sa jeho predaj až o neuveriteľných 144%. To je skok, pre ktorý sa do videa skutočne oplatí investovať.

Udržiavajte dizajn čistý a vzdušný

V dnešnej dobe sa ľudia potrebujú dostať k informáciám rýchlo. Nezahlcujte ich. Menej je niekedy viac. Detailné špecifikácie umiestnite do osobitej záložky a základný dizajn nechajte tak povediac dýchať.

Dôležité informácie patria hore

Z rovnakého dôvodu umiestňujte informácie, ktoré sú najdôležitejšie do hornej časti stránky. Užívatelia sú leniví rolovať na koniec. Počítajte s tým.

Symboly, obrázky, vizuálne informácie

Ak sa dá váš obchod podporiť vizuálnymi prvkami, urobte to – napríklad ocenenia, informácie o bezpečnom nákupe, informácie o recyklovaných materiáloch, rôzne medaily a podobne.

Testovať, testovať a ešte raz testovať

Čo sa páči vám, nemusí sa páčiť tým, ktorým sa snažíte svoje produkty predať. Preto testovanie a optimalizáciu webu rozhodne nezanedbávajte. Budete často prekvapení. Možno vo finále nebude web presne podľa vášho vkusu, ale bude fungovať. A o to v konečnom dôsledku ide.

FOLLOW US