Spôsoby budovania vlastnej webstránky

Ak chcete v dnešnej digitálnej dobe ponúkať svoje produkty a služby či už na klasickom tovarovom trhu alebo v internetovom priestore, potrebujete na svoju propagáciu prehľadnú a funkčnú webovú stránku, ktorá zaujme potencionálnych zákazníkov a kupcov.

Fakty hovoria jasnou rečou. Viac ako 80% obyvateľstva Slovenska je online, t.j. viac ako 4 milióny ľudí, ktorí môžu byť vašimi zákazníkmi, followermi alebo len obyčajnými čitateľmi vašej stránky. Ich počty každodenne narastajú a tak mať vlastnú stránku sa dnes berie takmer ako samozrejmosť. Založiť si ju sa dá doslova za pár klikov.

Vo všeobecnosti sa zakladanie stránok dá rozdeliť na dva prístupy. Zakladanie stránok tzv. “na kľúč”, kde zadáte konkrétnej firme parametre a nastavenia, ktoré má podľa Vás stránka obsahovať a už len čakáte na výsledný výstup v podobe kompletne nakódovanej (“ready to use”) stránky, pripravenej na použitie. Výhodou takejto služby je časová nenáročnosť a odbúranie akýchkoľvek starostí spojených s naprogramovaním stránky, naopak nevýhodou sú vyššie vstupné náklady, ktoré je potrebné vynaložiť. Zaujímavejšou avšak mierne náročnejšou cestou je založenie si stránky svojpomocne tzv. “na vlastnú päsť”. Existuje mnoho nástrojov a návodov ako si takú stránku naprogramovať. Stačí vyplniť zopár okien s účelom stránky, cieľovou skupinou, obsahom a ďalšími menšími nastaveniami ako sú dizajn, webhosting, zobrazovanie vo vyhľadávačoch a stránka je za pár okamihov hotová. Ďalšou alternatívou je tzv. “hybrid”, ide o kombináciu vlastnej tvorby a založenia na kľúč. V poslednom čase ide o veľmi trendový spôsob a čoraz viac zadávateľov má vlastnú predstavu o svojej internetovej stránke, ktorú však nevedia zrealizovať úplne vo vlastnej réžii a tak volia tento spôsob. Okrem známych renomovaných webových poskytovateľov si môžete nájsť nezávislých programátorov tzv. freelancerov, ktorí Vám radi a ochotne webstránku naprogramujú.

Príkladom je aj stránka bazos.sk kde sa nachádza celé množstvo inzerátov s ponukou služieb tvorby webstránok a je len na Vás, ktorý Vás osloví.

FOLLOW US