Po príchode na akúkoľvek stránku si ako prvé všimnete jej dizajn. I keď sa to nezdá a všetko nám to príde samozrejmé, za výzorom každej stránky stojí kus roboty, ktorú by prevádzkovatelia určite nemali podceniť. Práve prvotný styk so stránkou je pre návštevníkov rozhodujúci. Ak sa im jej štýl nepozdáva, tak z nej odídu, avšak ak ich čo i len trochu zaujme, tak na nej zotrvajú dlhšie. Okrem vzhľadu tu ale figuruje ešte veľa ďalších prvkov, ktoré sú za dokonalým fungovaním stránky.

Veľký význam má napríklad skutočnosť, či stránka reaguje na akcie návštevníka, a zároveň aj to ako rýchlo ich dokáže napĺňať. Nikto z nás nemá rád čakanie, preto počítame s tým, že keď na stránke na niečo klikneme tak sa hneď dostaneme tam, kam sme chceli. Čo i len sekundové zaváhanie stránky môže mať na jej výsledné skóre negatívny efekt. Preto by sa mal zabezpečiť jej plynulý chod, pripravený na každú akciu zákazníka.

Ak ale chcete aby vaša stránka naozaj zaujala, tak by ste sa mali zamerať na animácie a prechody, ktoré nasledujú po akciách návštevníka na stránke. To sa týka hlavne rôznych podkategórií, ktoré sa po rozbalení ukážu. Dobre sa na to pozerá a ocení to nejeden návštevník.

Z hľadiska dizajnu by mali na stránke byť použité obrázky v čo najväčšom rozlíšení, aby to nepôsobilo amatérsky. Pôsobivé sú najmä pohybujúce sa pozadia, ktoré sú dnes populárne hlavne na úvodných stránkach. Výrazné farebné kombinácie dokážu v návštevníkoch taktiež vyvolať určité pocity, a tak by farby na vašej stránke mali reprezentovať jej zameranie.

V poslednom rade majú pre štýlovú stránku význam aj faktory ako neprerušovaná prevádzka a jednoduchý vzhľad, ktorý by mal byť priamočiary, ale zároveň v sebe ukrývať všetko podstatné. Menej je niekedy viac, a preto má prehľadná organizácia obrovský význam, ak chcete aby sa vaši návštevníci vedeli na stránke dobre orientovať a bez problémov do pár minút našli presne to, čo potrebujú.